Konferencja rakietowa

Już gdzieś tu wspominałem, i pewnie wspomnę nie jeden raz : Nauka i wiedza kluczem do sukcesu! Szkoda, że dzieci w młodszym wieku nie mogą przeprowadzić selekcji informacji ważnych i mniej ważnych. Może wtedy byśmy mieli więcej zdolnych rąk do pracy.

To taki mały wstęp. W kwietniu wpadłem w nurt wiedzy i informacji, które mogły by zbliżyć Eruce (czyt. Erukę) do planowanego sukcesu oraz dalszego rozwoju. No ale… zapytacie jak? I co te dzieci mają wspólnego i tytułowa konferencja… Po kolei.

Stwierdziłem, że wiedzę i potrzebne informację można pozyskiwać na różne sposoby (nie koniecznie 3,5 letnie studia inżynierskie itd). Niestety wiedzy na tematy kosmiczne potrzeba dość sporo, więc wybrałem się na Pierwszą Konferencję Rakietową – event zorganizowany przez Instytut Lotnictwa i Polską Agencję Kosmiczną. Od 9 rano do prawie 17 godziny popołudniu rozmawialiśmy o przyszłości Polski w branży kosmicznej, zwłaszcza z naciskiem na opracowywanie i produkcję napędów rakietowych.

Nie zdajecie sobie sprawy co w naszym pięknym kraju się wyrabia za zamkniętymi drzwiami. Okazuje się, że w Polsce mamy bardzo dużo specjalistów, osób które już budują rakiety, amatorskie silniki rakietowe i wiele innych konstrukcji. Jednak wciąż brakuje tego połączenia, tej współpracy i działania zespołowego. Wiele firm wyspecjalizowało się w konkretnych dziedzinach a gdyby je tak wszystkie zebrać to mamy drugie NASA i misje załogowe na inne planety.

W konferencji wzięło udział wielu ważnych osób w tym wojskowych, osób z Instytutu Lotnictwa, Agencji Kosmicznej, kilku przedstawicieli firm prywatnych m.in Space Forest, oraz Stowarzyszenie Rakietowe.

Konferencja otworzyła mi oczy na nowe możliwości. Informacji sporo jak na kilka godzin słuchania i oglądania. Dzień zakończył się pozytywnie oraz z kolejną motywacją do działania.

Zobaczyłem także na własne oczy naszą piękną rakietę suborbitalną ILR-33 BURSZTYN zbudowaną oczywiście przez Instytut Lotnictwa. Rakieta, która już została doceniona na pokazach w Moskwie. Co za rozmach… Tylko Putina trzymajcie z daleka od tego cacka! Być może będzie się za czymś rozglądać bo Ukraina opracowała właśnie nowy typ rakiety militarnej… If you know what I mean 🙂Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.