Projekty i European Space Agency

Wcześniej już Wam pisałem, że informacja to klucz do sukcesu – lub szansa na zminimalizowanie strat… na wczesnym etapie. 09 maja byłem na spotkaniu w Warszawie z okazji spotkania informacyjnego zorganizowanego przy współpracy z naszymi ministerstwami, Polską Agencją Kosmiczną oraz ESA, która grała pierwsze skrzypce na tym spotkaniu.

Nie było to spotkanie zorganizowane z takim rozmachem, jak kilkanaście dni temu w Instytucie Lotnictwa, ale osoby które tam przyjechały podniosły tę rangę chyba do granic możliwości.

Nie chciałbym pesymistycznie podchodzić do charakterystyki spotkania, ale wg. mnie każdy chciał załatwić swoją sprawę a nie działać na rzecz ogółu. Wiadomo, że każda organizacja czy firma chce wypaść na tle gości z ESA jak najlepiej opowiadając o swoich poczynaniach i sukcesach a nie o porażkach czy wadach.

Głównym celem spotkania było miedzy innymi podzielenie się z zainteresowanymi podmiotami, o aktualnych potrzebach ESA – czyli potrzebach kosmicznych w Europie. Przedstawiciele ESA opowiedzieli o aktualnych 5 ważnych projektach, na którym im najbardziej zależy a gdzie polskie firmy miały by pole do popisu.

Zdziwiło mnie, że jednak kilka firm polskich ma udział w budowie np. satelity, co było dokładnie opisane na ilustracji, kto za co odpowiadał. Jak dla mnie – sukces dla polskich przedsiębiorców i szczere brawa dla Was!

Nie obeszło się bez zdobycia cennych kontaktów, oraz okazji do porozmawiania z ludźmi sukcesu – porozmawiać nie tylko o kosmosie a nawet o tym, dlaczego w polskich szkołach już nie uczy się języka rosyjskiego.

W skrócie o tematach poruszanych na spotkaniu:

  1. Core
  2. Space Weather
  3. Planetary Defence
  4. Space Debris
  5. Clean Space

Więcej możecie przeczytać na stronie ESA
https://www.esa.int/About_Us/Welcome_to_ESA/ESA_on_the_way_to_Space19_and_beyond

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.