O nas

Eruca to grupa pracująca nad nowymi technologiami i rozwiązaniami dla sektora kosmicznego.

Pomysł narodził się poznając niesamowitych ludzi z branży awiacji, którzy tak pięknie opowiadali o swojej pracy, że aż nie mogłem uwierzyć że to jest naprawdę możliwe.

Potem zacząłem rozwijać temat kosmosu, technologi, satelitów i wszystkiego co się z tym wiązało. Co prawda nie było to coś nowego dla mnie ale postanowiłem w końcu się wziąć za to na poważnie, chciałem wiedzieć wszystko to co inni, lepsi ode mnie już wiedzą. Chciałem wiedzieć więcej. Jak mówi jedno mądre przysłowie:

Cognita per experientiam – Learn by doing.

Na początku byłem sam w tym przedsięwzięciu, chciałem sam nadać temu wszystkiemu jakiś tor, obrać właściwą trajektorię. Rozpocząłem pracę nad pracownią – inkubatorem, gdzie przyszła grupa zapaleńców i wybitnych młodych ludzi znajdzie swoją misję.

Eruca pewnie też dlatego powstała bo uważałem, że ludzie tak niewiele wiedzą o kosmosie w ogóle. Po drugie, jest to branża, która dopiero się rozwija w Polsce i tu i teraz jest nasze 5 minut by pokazać ludziom, co jest w stanie stworzyć człowiek, oraz pokazać miejsce gdzie żyjemy i którego nie doceniamy, pokazać Ziemię z innej perspektywy, pokazać pomysły na życie na innych planetach.

Celem grupy będzie stworzenie docelowej marki w sektorze kosmicznym.

To pisałem ja, Michał – założyciel Eruca